Demirović nakon uspješnog debija poručio: Želim naredne sezone zabiti 15 golova za Stuttgart

Bosanskohercegovački napadač Ermedin Demirović je asistencijom debitovao za Stuttgart u prijateljskom susretu protiv Fortune Sittard.

Stuttgart je u prijateljskom duelu pobijedio Fortunu Sittard sa 3:0, a Demirović je duel počeo u startnoj postavi njemačkog tima i u 17. minuti asistirao glavom nakon kornera za 2:0.

Demirović je u u 44. minuti imao dobru šansu da postigne pogodak, ali njegov udarac je odbranio golman Fortune, a nakon susreta je u razgovoru za Stuttgartove društvene mreže istakao koji mu je cilj za ovu sezonu.

“Kao što ste vidjeli, nije mi trebalo dugo da se priviknem na novu ekipu. U odličnoj sam ekipi i kada igram na svom nivou, postizat ću golove. Cilj mi je postići barem 15 golova kao prošle sezone”, rekao je Demirović.

Iskusnog bh. napadača je prije četiri dana Stuttgart doveo iz Augsburga i platio 21 milion eura, te na taj način oborio klupski rekord po visini plaćenog obeštećenja za jednog igrača.