Derbi na Anfieldu pripao Liverpoolu! ‘Redsi’ savladali Chelsea i vratili se na lidersku poziciji Premiershipa

201024Liverpool

Nogometaši Liverpoola su u utakmici osmog kola engleskog Premiershipa ostvarili novu pobjedu, a ovog puta na svom Anfieldu protiv Chelseaja rezultatom 2:1.

Tek u 20. minutu susreta vidjeli smo prvu šansu. Tada je Jadon Sancho pao u kaznenom prostoru domaćeg tima, ali se glavni sudac nije oglasio. Zatim je grub start Colwilla u 26. minutu utakmice rezultirao penalom za Liverpool, kojeg u pogodak sprovodi Salah.

Novu priliku gosti su imali nakon nešto više od pola sata igre, kada je Nicolas Jackson dobio loptu na ivici kaznenog prostora i šutirao. Međutim, stativa je ovog puta sačuvala Liverpool. ‘Redsi’ su dobili novi penal u finišu poluvremena, no on je poništen VAR-om zbog ofsajda.

Do izjednačenja tim Chelseaja stiže u 48. minutu. Nicolas Jackson uspio je matirati Kellehera za 1:1, ali radost ‘Plavaca’ nije dugo trajala jer je svega tri minuta kasnije Curtis Jones pogodio i postavio konačnih 2:1.

Pokušavali su izabranici italijanskog stručnjaka Enza Maresce da dođu do poravnanja do kraja meča, što im nije pošlo za nogom i ostali su bez ijednog boda na Anfieldu.

Liverpool je nakon osmog kola lider Premiershipa sa 21 osvojenim bodom, dok je ekipa Chelseaja na šestoj poziciji i ima 14 bodova na svom kontu.