Derbi Premijer lige BiH završen bez golova!

Sloboda i Željezničar su u 22. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine podijelili bodove odigravši na Tušnju rezultatom 0:0.

U prvih dvadesetak minuta nije bilo previše uzbuđenja, a jedino vrijedno pomena je pokušaj Alispahića makazicama iz 18. minute, no lopta je otišla daleko pored gola Kjosevskog.

Plavi su zaprijetili u 20. minuti kada je Pavić snažno šutirao, Vukliš brani i odbija loptu u korner.

U 22. minuti Alispahić je izveo slobodan udarac skoro kod korner zastavice, gađao je direktno u gol, ali je Kjosevski bio koncentrisan i odbio je loptu u korner.

U finišu prvog poluvremena Zlatan Nalić je morao izvršiti prinudnu izmjenu kada je povrijeđenog Husejinovića zamijenio Vidović.

Željezničar je prvi zaprijetio u drugom poluvremenu. U 51. minuti Veselinović je ubacio iz kornera, a Bogičević glavom šutira preko gola.

Baraban je bio u prilici u 68. minuti, no loše je šutirao i Kjosevski je lagano uhvatio loptu. Na nesreću domaće ekipe, i Baraban je morao zbog povrede napustiti igru pet minuta prije kraja susreta kada je u igru ušao Zukić.

Do kraja meča nismo vidjeli prilike, te su ekipe podijelile bodove.