Derby della Madonnina: Inter slavio u odličnoj utakmici!

U velikom talijanskom derbiju Milan je dočekao Inter u sklopu 28. kola. Nominirani gosti ovog duela slavili su rezultatom 3:2.

Nije moglo bolje početi za Inter. Lautaro Martinez je dobro reagovao na centaršut kada je poslao loptu za Vecina koji je snažno zakucao pod prečku za vodstvo.

U 51. minuti Matteo Politano je ubacio sa desne strane, a Stefan de Vrij glavom zakucava loptu iza leđa Gianluigija Donnarume za 2:0.

Šest minuta kasnije Milan je smanjio rezultat na 2:1. Hakan Calhanoglu je centrirao iz slobodnog udarca, a Tiemoue Bakayoko glavom matira Samira Handanovića.

U 67. minuti arbitar Guida je svirao penal nakon što je u kaznenom prostoru oboren Politano, a Martinez je bio siguran izvođač najstrožije kazne za 3:1.

Četiri minute kasnije nakon velike gužve u kaznenom prostoru Mateo Musacchio je pogodio iz peterca za konačnih 3:2.

Ovo je Interu bila 72. pobjeda u ligaškim gradskim derbijima i 80. ukupno u svim takmičenjima. Milan je ostao na 62 u prvenstvu i 76 ukupno.