DFB Pokal: Borussia Dortmund završila takmičenje, Haaland ponovo strijelac

Ekipa Borussije Dortmund porazom od Werder Bremena rezultatom 3:2 ispala je iz Kupa Njemačke.

Werder je puno bolje otvorio meč i u 16. minuti golom Selkea stižu u vodstvo, a 14 minuta nakon toga, Bittencourt postiže drugi gol za svoj tim i donosi veliku prednost domaćinu.

Sjajni Norvežanin Erling Haaland ušao je u igru početkom drugog poluvremena, a već u 67. minuti upisao se u listu strijelaca nakon udarca Brandta. Za sada je ovaj pogodak pripisan Haalandu, a postoji mogućnost da naknadno strijelac bude Brandt jer je Norvežanin loptu možda dirao nakon što je ona ušla u mrežu.

Samo tri minute nakon što je Borussija smanjila na 2:1, Rašica kažnjava lošu reakciju odbrane gostujućeg tima i postiže treći gol za Werder, a jedino što je Borussija uspjela napraviti do kraja je utješni pogodak Reyne u 78. minuti.

Nešto ranije svoje učešće završila je i ekipa RB Leipziga koju je savladao Eintracht (3:1). Debi je upisao Dani Olmo koji je postigao pogodak i tako nagovijestio nastavak dobre forme.

Dusseldorf je savladao Kaiserslautern rezultatom 5:2, dok Schalke i Hertha u ovim trenucima igraju produžetke (2:2).