Diaz dvostruki strijelac i golčina Nuneza! Liverpool na Anfieldu upisao jednu od laganijih pobjeda

210924Liverpool

Nogometaši Liverpoola danas su u utakmici petog kola engleskog Premiershipa na domaćem terenu bez mnogo problema savladali Bournemouth rezultatom 3:0.

Svu priču oko pobjednika ‘Redsi’ su završili već u prvom poluvremenu. Luis Diaz je načeo goste. Dva puta je Kolumbijac savladao Kepu u samo tri minuta (26. i 28. minut), te je donio svom timu prednost od 2:0.

Igrao se 37. minut susreta kada je postalo jasno kome idu sva tri boda. Darwin Nunez na spektakularan način pogađa mrežu gostiju i postiže svoj prvi pogodak ove sezone za konačnih 3:0.

Do kraja današnje utakmice bilo je još prilika da se rezultat promijeni, ali su mreže Kepe Arrizabalage i Caoimhina Kellehera mirovale, pa je ostao rezultat iz prvog dijela igre.

Zanimljivo je bilo i na drugim utakmicama. Fulham je savladao Newcastle s 3:1, kao i Tottenham ekipu Brentforda. Southampton i Ipswich odigrali su meč bez pobjednika (1:1).