Dinamo gospodski osigurao Ligu prvaka! Fantastični ‘Modri’ razbili Qarabag i u Azerbejdžanu

Nogometaši Dinama iz Zagreba igrat će ligašku fazu Lige prvaka, obzirom da su nakon pobjede od 3:0 u prvoj utakmici play-offa protiv Qarabaga, danas slavili i u Azerbejdžanu rezultatom 2:0.

Dinamo je bolje otvorio utakmicu, ali je prvu veliku priliku imao domaćin kada Zoubir nije uspio zatresti mrežu Dinama. Igrao se 21. minut kada je golu Qarabaga zaprijetio Baturina, no njegov udarac odlazi pored gola.

Prvi pogodak vidjeli smo tek nakon nešto više od pola sata igre. Lopta je stigla do Marka Pjace, a on pravi sjajan dribling i s ruba šesnaesterca postiže golčinu za 0:1.

Pokušavao je domaći tim da dođe do izjednačenja, ali mu to nije polazilo za nogom. Tako je nakon propuštenih šansi ekipe iz Azerbejdžana stigla kazna u vidu autogola Silve u 53. minutu za konačnih 0:2.

Sve u svemu, Dinamo je na gospodski način osigurao ligašku fazu najelitnijeg klupskog takmičenja, Lige prvaka, a već sutra će se naći u žrijebu.