Dinamo očitao lekciju Rosenborgu, remi Zvezde u Bernu, Olympiakos pregazio Krasnodar!

Večeras su u sklopu utakmica kvalifikacija za grupnu fazu Lige prvaka odigrane tri utakmice. Trijumfe su zabilježile ekipe Dinama, Olympiakosa, dok je Crvena zvezda remizirala sa Young Boysom.

Dinamo je na svom Maksimiru savladao Rosenborg rezultatom 2:0 i na taj način osigurao dobru podlogu kada je revanš utakmica u pitanju. Petković je u 8. minuti sa bijele tačke bio precizan za 1:0, a rezultat je povećao Orsić 20 minuta kasnije.

Siguran trijumf je u Grčkoj na domaćem terenu također upisao i Olympiakos. Guerrero je u 30. minuti pogodio za 1:0, na 2:0 je povisio Ranđelović u 78. minuti da bi isti igrač povisio na 3:0 u 85. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Podence u samom finišu susreta protiv Krasnodara.

Fantastičnu utakmicu u Bernu odigrali su Young Boys i Crvena zvezda. Domaćini su poveli preko Assalea u 7 minuti susreta, ali je Degenek izjednačio u 18. Na samom početku drugog poluvremena novalija Garcija pogađa za potpuni preokret, a nadu domaćinima je pred revanš u Beogradu vratio Hoarau iz jedanaesterca u 76. minuti.