Dinamo podbacio u Italiji, Shakhtar zaustavio Manchester City!

Dinamo Zagreb poražen je 5. kolu grupe C Lige prvaka u Milanu u gostima kod rezultatom 0:2 (0:1). Golove za Talijane zabili su Muriel (27-pen) i Gomez (47).

U prvom kolu Lige prvaka Dinamo je u Zagrebu deklasirao Atalantu sa 4:0. Bila je to velika Dinamova predstava. A u Milanu je Dinamo, unatoč brojnoj podršci svojih navijača, odigrao najlošiju ovosezonsku utakmicu u Ligi prvaka.

Atalanta je dominirala, stvorila je mnoštvo šansi, ali na sreću hrvatskog prvaka domaćini su većinom bili neprecizni.

Ipak, talijanska momčad uspjela je zabiti dva pogotka, a prvi je stigao iz penala. Nakon što je lopta pogodila prečku Perić je nespretno srušio Muriela i sudac je pokazao na bijelu točku. Muriel je rutinski u 27. minuti zabio za vodstvo domaćina.

Do kraja utakmice Atalanta je uspjela zabiti još jedan pogodak, a strijelac je bio Papu Gomez. Najbolji igrač Atalante se u 47. minuti driblingom riješio čuvara i potom sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Livakovića.

U drugoj utakmici ove grupe Shakhtar je na gostovanju kod Manchester City izborio vrijedan bod (1:1). Na tablici vodi Manchester City sa 11 bodova, te je osigurao prolaz u osminu finala Lige prvaka.

Shakhtar ima šest, Dinamo pet, dok je Atalanta posljednja sa četiri boda. Unatoč porazu ‘Modri’ mogu osigurati nokaut fazu Lige prvaka ili Europske lige.

U posljednjem kolu, 11. decembra, Atalanta gostuje kod Shakhtara, a Dinamo dočekuje opušteni Manchester City.