Dinamo prokockao pobjedu protiv Shakthara, Zvezda pregažena u Beogradu

Dinamo Zagreb večeras je na Maksimiru u sklopu 4. kola Lige prvaka ugostio Shakthar i u izuzetno šokantnoj završnici uspio ostati bez punog plijena.

Gosti iz Ukrajine su večeras dosta bolje otvorili utakmicu i do prednosti su stigli već u 13. minuti. Moraes je upisao asistenciju, a mrežu zagrebačkog tima za 0:1 zatresao je Alan Patrick.

Nakon nekoliko dobrih šansi Modri su u 25. minuti poravnali na 1:1. Petković je kao i obično maestralno iskoristio šansu u kojoj se našao za eksploziju na Maksimiru.

Petković je u finišu utakmice odlično asistirao za rezervistu Ivanušeca koji pogađa za 2:1 i nevjerovatno slavlje na tribinama. No, to nije bilo sve jer je Dinamo u 89. minuti zabio i treći gol, a strijelac je bio Ademi.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi Shakhtar je zakomplikovao stvari i smanjio na 3:2. Gol za goste postigao je Moraes. U posljednjem napadu nevjerovatna situacija u šesnaestercu Dinama. Golman gostiju Pyatov je izborio penal za Shakhtar nakon što ga je faulirao Theophile, a gol s bijele tačke postiže Tete za konačnih 3:3.