Dinamo se uvjerljivim porazom oprostio od Europe, Atalanta napravila čudo u Ukrajini!

Nogometaši zagrebačkog Dinama oprostili su se od natjecanja u Ligi prvaka uvjerljivim porazom od Manchester Cityja rezultatom 1:4.

Iako su ‘Modri’ poveli i u prvih 45 minuta bili ravnopravan protivnik gostima iz Engleske. Nažalost, hrvatski prvak nije izborio “europsko proljeće”, jer Atalanta je pobjedom 3:0 protiv Shakhtara stigla do drugog mjesta, a Ukrajinci su završili treći.

Manchester City je na Maksimiru pobijedio Dinamo 4:1 i tako ‘Modre’ izbacio iz Europe za ovu sezonu. Dinamo je poveo u desetoj minuti pogotkom Olma.

No, onda je terenom zagospodario Brazilac Gabriel Jesus zabivši hat-trick (34, 50, 54). Konačni rezultat postavio je Foden u 84. minuti.

Talijanska je momčad do velikog trijumfa stigla golovima u zadnjih 30 minuta i ostvarila povijesni uspjeh. U 66. minuti poentirao je Castagne, desetak minuta kasnije Shakhtar je ostao s igračem manje, a u 80. minuti Pašalić pogađa za 2:0. Konačni rezultat postavio je Gosens u sudačkoj nadoknadi.

Manchester City je uvjerljivo osvojio grupu C s 14 bodova, Atalanta je druga sa sedam, Shakhtar treći sa šest i europsku sezonu nastavlja u Europskoj ligi, dok je Dinamo završio na posljednjem, četvrtom mjestu s pet osvojenih bodova.