Đavoli nemilosrdni: Katastrofalan debi Franka Lamparda u Premiershipu!

Prvo kolo nove sezone Premiershipa donijelo je okršaj Manchester Uniteda i Chelseaja na Old Traffordu. Đavoli su slavili ubjedljivim rezultatom 4:0 zahvaljujući znatno kvalitetnoj igri u drugom poluvremenu.

Ekipa Franka Lamparda mogla je do vodstva već na samom otvaranju susreta. Novi napadač ‘Plavaca’ Tammy Abraham iskoristio je konfuziju u odbrani i uputio udarac koji je završio na stativi gola Davida De Gee.

U 18. minuti, United iz prve prave prilike stiže do vodstva. Zouma je bio neporezan u svom šesnestercu i Taylor je bio primoran pokazati na bijelu tačku. Penal je realizovao Marcus Rashford skoro neodbranjivim udarcem u rašlje.

I nakon pogotka engleskog napadača nastavilo se u istom ritmu, ali su mreže ostale mirne. Vrijedi pomenuti par odličnih prilika Chelseaja, ali i poništen pogodak Rashforda.

Sličan scenario viđen je i u nastavku susreta. Chelsea je napadao, ali je Manchester stigao do gola. Ovog puta je nakon kontra napada odličnu asistenciju Pereire iskoristio Martial.

Samo minut kasnije bilo je 3:0. Pogba je pokazao zavidan pregled igre kada je uposlio raspoloženog Rashforda koji stare rivale dodatno udaljava od bodova u prvom kolu.

Do kraja susreta, Manchester je postigao još jedan pogodak. Daniel James je u 82. minuti iskoristio priliku za udarac koji se odbio i tako zbunio Arrizabalagu koji je bio nemoćan da spriječi katastrofu svog tima.

Engleski stručnjak neće po dobrom pamtiti svoj debi u Premiershipu kao trener Chelseaja s obzirom da mu je kole Solskjaer “očitao bukvicu” već na samom startu nikad zanimljviije lige.