Đoković iznenađujuće eliminisan od veterana Kohlschreibera!

Nijemac Philipp Kohlschreiber plasirao se u osminu finala turnira u američkom Indian Wellsu nakon što je pobijedio srbijanskog tenisera Novaka Đokovića.

Najbolji teniser svijeta i peterostruki osvajač ovog Mastersa neočekivano je poražen u ranoj fazi turnira rezultatom 6:4, 6:4 nakon samo 96 minuta igre.

Đoković se od početka meča teško kretao i činilo se da mu je smetala vrućina i vlaga pa je njemački veteran došao do prve pobjede nad Srbijancem nakon deset godina.

Zahvaljujući nevjerovatnim Đokovićevim greškama njegov protivnik je osvojio prvi set i došao u prednost.

Drugi set je riješen breakom odmah na početku jer je odmah zatim Đoković još više griješio, pravio promašaje i teško se kretao pa je riješeno pitanje pobjednika.

Kohlschreiber će u osmini finala igrati protiv Francuza Gaela Monfilsa.