Đoković propustio šansu za 100. titulu u karijeri! Hrabri Sinner srušio Srbina i pokorio Šangaj

131024Sinner

Novak Đoković poražen je u finalu Mastersa u Šangaju, a savladao ga je prvi teniser svijeta Jannik Sinner sa 2:0, po setovima 7:6 i 6:3.

Đoković nije mogao napraviti previše protiv prvog igrača planete u finalu Mastersa u Šangaju. Jednostavno, Sinner je trenutno bolji i Italijan je zasluženo došao do novog trofeja.

Prvi set donio je ogromnu borbu s obje strane. Obojica su bili veoma sigurni na servisu, nije bilo nijedne prilike za break, pa je pobjednik odlučen u tie-breaku. Tamo je Novak neočekivalo slabo odigrao, te je Sinner dobio tie-break sa 7:4 i osvojio prvi set (7:6).

Prvi reket svijeta u drugom setu odmah koristi šansu za oduzimanje servisa. U četvrtom gemu pravi break i zatim ga bez problema potvrđuje (4:1).

Nije se nikako Đoković mogao vratiti u meč. Do kraja drugog seta italijanski predstavnik bio je izuzetno siguran u igri, dobio je ovaj set sa 6:3 i osvojio Masters.

Vrijedi posebno spomenuti da je Novak Đoković propustio priliku da osvoji svoju 100. titulu u karijeri i istu će tražiti na nekom od narednih turnira.