DOMINACIJA: Španjolska deklasirala Francusku za plasman u veliko finale!

Mlada španjolska nogometna reprezentacija pobijedila je Francusku 4:1 u polufinalu Europskog prvenstva za igrače do 21 godine.

‘Furija’ je opravdala taj nadimak, odigravši dominantnu utakmicu u kojoj je u potpunosti nadigrala ‘Tricolore’.

Francuska je povela pogotkom Mateta, koji je u 16. minuti iskoristio kazneni udarac. Španjolska je brzo izjednačila, a strijelac u 28. minuti bio je Roca. Do kraja prvog dijela Španjolci su preokrenuli rezultat.

Oyarzabal je bio siguran s bijele točke i na predah se otišlo s pogotkom prednosti za izabranike Luisa de la Fuentea. U drugoj minuti nastavka ‘Furija’ je povećala prednost.

Krilni napadač zagrebačkog Dinama Dani Olmo u 47. minutu povećao je na 3:1, a nakon toga je Borja Mayoral u 67. postavio konačnih 4:1 za Španjolsku.

Španjolska će u velikom finalu igrati protiv Njemačke, koja je ranije pobijedila Rumunjsku 4:2.