Nadal bez izgubljenog seta u polufinalu Australian Opena!

Španjolski tenisač Rafael Nadal plasirao se u polufinale Australian Opena pobjedom protiv Amerikanca Francesa Tiafoea sa 6:3, 6:4, 6:2.

Nadal je sjajno otvorio meč i već u drugom gemu prvog seta, pri vodstvu od 1:0, napravio break i zahvaljujući tome osvojio prvi set rezultatom 6:3.

Drugi tenisač svijeta na isti način je počeo drugi set, s tim da je ovaj put napravio break u prvom gemu, a za razliku od prvog seta Tiafoe je u četvrtom gemu imao dvije break lopte koje nije iskoristio.

Španjolac je i u trećem gemu odmah na početku napravio break, a sigurnom igrom osvojio je treći, odlučujući set i plasirao se u polufinale Australian Opena.

Nadal će u polufinalu igrati protiv 20-godišnjeg Grka Stefanosa Tsitsipasa koji je ranije danas porazio Španjolca Roberta Bautistu Aguta, a prije toga je senzacionalno izbacio Rogera Federera.