Dominik Paris novi svjetski prvak u superveleslalomu!

Italijanski skijaš Dominik Paris (29) osvojio je danas naslov svjetskog prvaka u superveleslalomu na Svjetskom prvenstvu u švedskom Areu.

Parisu je ovo prvi naslov svjetskog prvaka do kojeg je stigao na zahtjevnoj stazi s vremenom 1:24.20 minute.

Prije šest godina na Svjetskom prvenstvu u Schladmingu u spustu je osvojio srebro, koje su danas podijelili Francuz Johan Clarey i Austrijanac Vincent Kriechmayr.

Oni su za Parisom zaostajali po devet stotinki, dok je četvrto mjesto zauzeo još jedan Italijan Christof Innerhofer.

Koliko je zahtjevna staza dosta govori i činjenica da je od 70 takmičara utrku nije uspjelo završiti njih 19.

Inače, Italijanima je ovo druga medalja na ovom svjetskom prvenstvu nakon što je jučer srebro u superveleslalomu osvojila Sophia Goggia.