Dortmund savladao Mönchengladbach u derbiju 17. kola Bundeslige!

U prvoj utakmici 17. kola Bundeslige snage su odmjerile dvije vodeće ekipe na tabeli. Borussija je na svom stadionu ugostila ekipu iz Monchengladbacha.

Utakmica sa visokim ritmom na obje strane terena. Prvi ozbiljniji pokušaj imali su Milioneri kada je udarac Reusa fantastično zaustavio Sommer u 20. minuti susreta.

Domaćini su nastavili sa silovitim napadima koji su im se isplatili u samom finišu poluvremena. Nakon greške u zadnjoj liniji do lopte je stigao Gotze koji dodaje do Sancha. Englezu nije bilo teško da majstorski zabije iz skoro mrtvog ugla za eksploziju na tribinama.

Hladan tuš je stigao samo par minuta nakon vodstva kada je nakon gužve pred golom Burkija pogodio Kramer. Rezultatom 1:1 se otišlo na desetominutni odmor.

I u nastavku igre ekipa Borussije je napadala i bila bolji tim, a nagrada je stigla u 54. minuti. Nakon lijepe akcije Gotze je asistirao Reusu koji postiže svoj 11. pogodak u sezoni.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, a domaćini su mirno i staloženo odigrali ostatak susreta. Dortmund je prvi na tabeli sa devet bodova razlike i utakmicom više od Bayerna, dok je Monchegladbach na drugoj sa 33 osvojena boda.