DRAMA NA ETIHADU: Manchester City u zadnjim sekundama izbjegao poraz od desetkovanog Arsenala

220924Calafiori-Arsenal

Manchester City i Arsenal podijelili su bodove na Etihadu u derbiju petog kola engleske Premier lige remiziravši 2:2.

Domaćini su poveli već u devetoj minuti. Savinho je majstorski uposlio Haalanda, a norveški golgeter je bio neumoljiv za 1:0.

Sredinom prvog dijela Arsenal dolazi do poravnanja. Martinelli je dodao do Calafiorija koji dalekometnim udarcem postiže fantastičan gol za 1:1.

Topnici‘ su nakon toga došli i do potpunog preokreta u samom finišu prvog dijela. Saka je ubacio iz kornera, a Gabriel je bio najviši i zakucao loptu u mrežu Cityja za muk na Etihadu.

No, tu nije bio kraj uzbuđenjima u sudačkoj nadoknadi jer je Trossard zaradio drugi žuti karton pa je Arsenal kompletno drugo poluvrijeme morao igrati s igračem manje.

City je očekivano zagospodario terenom u drugom dijelu. Imali su posjed lopte od nestvarnih 90 posto, uputili su više od 20 udaraca prema golu Arsenala, ali do pogotka nisu mogli.

Međutim, u osmoj minuti sudačke nadoknade nakon velike gužve u kaznenom prostoru Stones je pronašao put do mreže i zabio za konačnih 2:2.

City je ostao na liderskoj poziciji Premier lige sa 13 bodova, jednim više od Liverpoola i Aston Ville koji dijele drugo mjesto. Arsenal je četvrti s dva boda manje.