Drama na početku finala na Istoku! Boston se ‘kroz trnje izvukao’ i preko produžetaka došao do pobjede

Košarkaši Boston Celticsa slavili su protiv Indiana Pacersa sa 133:128 (117:117) u prvoj utakmici finalne serije Istočne konferencije.

Celticsi su silovito krenuli u meč i poveli sa 12:0, ali se velika prednost brzo i topila, pa je na kraju prve dionice bilo tek 34:31 za domaću ekipu. U drugoj dionici Boston ponovo u dvocifrenom vodstvu, no na poluvremenu je bilo neriješeno, 64:64.

Početkom treće četvrtine Indiana dolazi prvi put do prednosti, ali zatim Boston režira preokret. Pred kraj meča imali su Pacersi prednost, bilo je +5 na dva minuta do kraja, a Boston stiže do poravnanja.

Kasnije je košarkaš Indiana Pacersa, Tyrese Haliburton, sam priznao da su njegove dvije izgubljene lopte koštale ovaj tim pobjede protiv Boston Celticsa.

Jayson Tatum i Jrue Holiday donijeli su Celticsima pobjedu u produžecima. Tatum je ubacio 36 poena uz 12 skokova, dok je Holiday ubacio 28 poena, a Jaylen Brown 26.

U redovima Pacersa je Haliburton bio najefikasniji sa 25 poena i imao je 10 asistencija. Pascal Siakam je ubacio 24 uz 12 skokova i sedam asistencija, dok je Myles Turner ubacio 23 poena uz 10 skokova.

Za svega dva dana Boston ponovo dočekuje Indianu, nakon čega će se igrati susreti u Indiani. Podsjećanja radi, na Zapadu finale igraju Dallas Mavericski i Minnesota Timberwolvesi. Njihov prvi meč na programu je u noći sa srijede na četvrtak.