Drama u Lukavici: Stojčev pogodio za veliku pobjedu Bordo tima

Danas su u Istočnom Sarajevo susret 25. kola BHT Premijer lige BiH odigrali Slavija i Sarajevo. Konačan rezultat bio je 2:3 u korist Sarajeva u jako dramatičnom meču.

Ekipa Sarajeva je sjajno otvorila meč i već u četvrtoj minuti došla u vodstvo. Rustemović je uposlio Benku koji izlazi sam pred Lučića i pogađa za vodstvo Sarajeva. Čini se da se radilo o ofsajd poziciji ali se Valjić nije oglasio.

Nakon primljenog gola Slavija je preuzela terensku incijativu i u 12. minuti stigla do izjednačenja. Govedarica je izveo korner, Rovčanin glavom prebacio loptu na drugu stranu gdje se najbolje snalazi Hodžurda koji matira Delača za 1:1.

Novi pokušaj igrači Slavije su imali u 24. minuti. Danas najagilniji u redovima Salvije Damir Rovčanin je šutirao iz voleja a Delač krajnjim naporom odbio loptu u korner. Tri minute kasnije i Mahir Karić je bio u sjajnoj prilici, šutirao ali je Delač ponovo bio siguran.

U 30. minuti Slavija dolazi u vodstvo. Rovčanin se odlično oslobodio Berberovića koji ga ruši na nekih 25. metara od svog gola a Valjić je svirao prekršaj. Loptu je namjesti Duško Radosavljević i desnom nogom pogodio gornji lijevi ugao Delačevog gola te postigao zaista prelijep gol za vodstvo domaćih od 2:1.

Četiri minute kasnije gosti su imali dobru priliku preko Velkoskog ali je Lučić sjajno intervenisao. Do kraja prvog poluvremena ponovo je Rovčanin ugrozio Delača. Napadač Slavije je sa nekih 20-tak metara šutirao, lopta je išla pod prečku ali je Delač krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

U drugom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja iako je Sarajevo zaigralo nešto agresivnije. Ipak u 61. minuti Bordo momci dolaze do izjednačenja. Nakon ubačaja Puzigaće, Stojčev je odigrao jednu loptu do Velkoskog koji matira Lučića za izjednačenje rezultata.

U 66. minuti došlo je do sukoba navijača na tribinama pa je sudija Ognjen Valjić prekinuo meč i povukao igrače u svlačionicu. Tokom prekida navijači domaćih su skandirali fašističke i uvredljive poruke upućene gostujućim igračima te su pokušali skinuti i zastavu Bosne i Hercegovine. Nakon prekida od dvadeset minuta susret je nastavljen.

U 102. minuti susreta Velkoski je iz skraćenog kornera pokušao pronaći Leona Benku na drugoj strani ali je napadač Bordo tima zamalo zakasnio.

U posljednjoj minuti regularnog dijela Bekić je zakasnio na jedan ubačaj Bojana Puzigaće, da bi u narednom napadu Damir Rovčanin ponovo sjajno šutirao nakon odličnog solo prodora ali je Delač odbio loptu u korener. Iz tog kornera Torbica je šutirao ravno u gol a Delač ponovo sjajnom intervencijom odbio loptu u novi korner.

U posljednjoj minuti meča Radovac je proigrao Miloša Stojčeva koji postiže gol za pobjedu Sarajeva.

Slavija 2:3 Sarajevo

Stadion: SRC Istočno Sarajevo
Gledalaca: 2.000
Sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka)
Žuti kartoni: Salković, Popović, Hodžurda, Lučić, Oglečevac (Slavija) / Kallasi, Radovac, Tatomirović (Sarajevo)
Strijelci: Hodžurda 12′, Radosavljević 30′ (Slavija) / Benko 4′, Velkoski 61′, Stojčev  (Sarajevo)

Slavija: Lučić, Radosavljević (od 54. Torbica), Hodžurda, Popović, Rovčanin, Govedarica (100′ Oglečevac), Karić, Salković (od 98′ Lambulić), Osmanković, Kartal, Zeba.

Sarajevo: Delač, Kallasi, Berberović, Tatomirović, Puzigaća, Rustemović (od 97. Duljević), Radovac, Stojčev, Purić (od 18. Bekić), Velkoski, Benko.