DRAMA U PORTUGALU: Porto nakon produžetaka izbacio Romu, Džeko tragičar!

Najneizvjesnija ovotjedna utakmica osmine finala Lige prvaka igrala se u Portu. Istoimeni domaćin lovio je Romu koja je u prvom dvoboju na Olimpicu slavila s 2:1.

Ovaj susret bio je iznimno važan za oba trenera jer su medijske spekulacije govorile da će poraženi ostati bez posla.

Porto nakon dugo vremena nije imao većih problema s ozljedama, osim Vincenta Aboubakara svi su bili spremni. Kod Rome je bio upitan Kostas Manolas, ali je ipak zaigrao od prve minute.

Domaći su zatresli mrežu u 28. minuti kada je pogodio Soares, a nakon toga je sudac Cakir išao provjeriti kod VAR-a je li bilo zaleđe, no nakon provjere sve je čisto i počelo je slavlje na prepuno Estadio do Dragau.

Osam minuta kasnije Militao je prilično neoprezno srušio Perottija, a turski sudac je odmah pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo kapetan ‘Vučice’ Daniele De Rossi i rutinski matirao Ikera Casillasa.

U petoj minuti nastavka drugog dijela Porto ponovno dolazi u vodstvo. Marega se našao sam pred golom i zakucao ubačaj Corone u mrežu talijanske momčadi.

Portugalci su nakon toga dominirali terenom, ali nisu uspjeli postići pogodak. Na kraju su se igrali produžeci, a tragičar gostiju je bh. napadač Edin Džeko.

‘Dijamant’ se prvo u 111. minuti izborio za sjajnu priliku, ali je loše naciljao i poslao loptu visoko preko gola. Samo minutu kasnije Džeko je bio jedan na jedan s Casillasom, prebacio ga je, ali Pepe je u posljednjem trenutku izbio loptu!

Četiri minute kasnije Porto je dobio penal. Florenzi je gurnuo protivnika, sudac Cakir pogledao VAR i dosudio novi penal. Siguran realizator bio je Alex Telles i na taj način odveo Porto u četvrtfinale Lige prvaka!