Dortmund prosuo bodove protiv Schalkea i vjerovatno izgubio trku za trofej Bundeslige!

Borussia Dortmund je u 31. kolu njemčke Bundeslige poražena od Schalkea na svom terenu rezultatom 4:2.

Milioneri su imali jasnu namjeru da nastave borbu za titulu sa Bayernom, a odlično su i krenuli kada je Mario Gotze u 14. minuti postigao gol za 1:0.

Samo četiri minute kasnije Schalke je izjednačio nakon što je Caligiuri sa bijele tačke postigao gol za 1:1. U 28. minuti gosti su stigli do preokreta kada je Sane pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu agonija za domaći tim se nastavila. Nakon crvenog kartona za Reusa, stigla je i golčina i slobodnog udarca kojom im je Caliguri zapečatio sudbinu.

U 84. minuti Borussia je uspjela smanjiti na 3:2 nakon što je Witsel postigao gol. Ipak, samo minutu kasnije Embolo je postigao gol za konačnih 4:2.