Druga postava PSG-a bez većih problema savladala Dijon!

Ekipa PSG-a je večeras u okviru francuskog kupa relativno lagano savladala Dijon rezultatom 3:0.

Tuchel je na teren poslao kombinovanu postavu bez nekoliko standardnih prvotimaca, ali i bez obzira na to aktuelni prvaci Ligue 1 upisali su ubjedljiv trijumf.

Već u 8 minuti je Angel Di Maria doveo PSG u vodstvo sjajnim lob udarcem. Argentinac je i večeras pokazao da se nalazi u zaista zavidnoj formi.

Strijelac je u 28. minuti ponovo bio Di Marija. Poslije postignutog pogotka domaćini su stvorili nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije promijenio.

Nastavak je donio nešto opušteniju igru Parižana koji su ipak trećim golom potvrdili pobjedu, a strijelac za 3:0 je bio Maxim Chupo-Moting, što je bilo dovoljno za prolazak u narednu rundu takmičenja.