Dva sjajna gola Brozovića za sigurnu pobjedu Hrvatske protiv Islanda

U okviru 4. kola kvalifikacija za odlazan na Svjetsko prvenstvo u Rusiju 2018. godine, reprezentacija Hrvatske je večeras na Maksimiru pred praznim tribinama pobijedila protiv Island sa 2:0.

Hrvatska je povela u 15. minuti utakmice. Krasnu akciju su odigrali Brozović i Rakitić. Marcelo je s loptom došao na 18 metara od gola protivnika i onda odlično opalio, te pogodio sami ugao gola islandskog golmana.

U 41. minuti utakmice Ivan Perišić nije iskoristio odličnu prilika poslije sjajnog ubacivanja Vrsaljka. Na kraju prvog dijela Islanđani su imali najbolju priliku kada je Elmar Bjarnason iskosa s lijeve strane lijepo gađao, ali Subašić se istakao fantastičnom intervencijom.

Rezultat se nije mijenjao sve do 91. minute kada je Brozović još jednim sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora ponovno savladao Halldarssona i osigurao vrijednu pobjedu svojoj reprezentaciji.

Treba napomenuti da je Ivan Perišić u 93. minuti zaradio direktan crveni karton zbog neopreznog starta na Birkiru Bjarnasonu i neće nastupiti na meču protiv Ukrajine.