Dva gola Armina Hodžića za pobjedu mladih Zmajeva nad Turskom

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je danas u Kaknju Tursku rezultatom 2:1, a utakmicu je osim dvostrukog strijelca Armina Hodžića obilježio i glavni sudac koji je podijelio ogroman broj kartona.

Bosna i Hercegovina prvi gol postiže u osmoj minuti, a strijelac je bio Armin Hodžić. Dvadeset minuta kasnije, Turska je poravnala na 1:1 i činilo se da će se tim rezultatom i završiti prvo poluvrijeme. Da tako ne bude pobrinuo se još jednom kapiten Armin Hodžić, koji je u petoj minuti nadoknade prvog poluvremena sa bijele tačke pogodio za 2:1.

Drugo poluvrijeme donijelo je izuzetno grubu igru i za takmičarske utakmice, a kamoli za jedan prijateljski meč. Vjerovali ili ne, ukupno je na podijeljeno čak trinaest žutih i jedan crveni karton, kojeg je zaradio jedan fudbaler gostiju dvije minute prije kraja.

Golova u drugom poluvremenu nije bilo, iako su obje reprezentacije imale nekoliko prilika. Tako je U-21 reprezentacija BiH iznenađujuće slavila protiv Turske na dobro popunjenom stadionu u Kaknju, što je bio i prvi trijumf Darka Nestorovića na klupi našeg mladog tima.

BiH: Kjosevski (Trkulja), Memija (Aćimović), Merajić, Miletić, Omerbasić, Mihojević, Rahmanović (Predragović), Radovac (Šatara), Jelišić, Sadiković i Hodžić.

Turska: Kocuk, Coskun, Karaal, Cinemre, Ozdemir, Baris, Sahin, Kahveci, Cicek, Yokuslu, Basacikoglu.