Dva gola Edina Džeke u utakmici sezone za City

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su kao gosti ekipu Evertona na Goodison Parku rezultatom 3:2, te su tako došli u jako dobru poziciju za osvajanje titule prvaka. Nije dobro meč počeo za City.

Nakon 11 minuta igre Everton je stigao do vodstva, a fanatastičan pogodak za prednost od 1:0 postigao je mladi Ross Barkley.  Everton je vodstvo imao samo 11 minuta. Sergio Aguero je u 22. minuti pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1, a Argentinac je potom morao napustiti igru zbog nove povrede.

Ipak, i bez sjajnog Aguera City ne mora da se brine za golove, jer imaju Edina Džeku. Dijamant je u 43. minuti iskoristio odličan centaršut Milnera, te je glavom matirao Howarda za prednost Građana na poluvremenu od 2:1. Nakon tri minute igre u nastavku Građani su stigli i do trećeg gola.

Nasri je uposlio našeg reprezentativca, kojem nije bilo teško da sa pet metara pogodi mrežu domaćeg tima za prednost od 3:1. Romelu Lukaku je vratio Everton u utakmicu. Efektinm pogotkom u 65. minuti je smanjio rezultat na 3:2, da bi potom Pablo Zabaleta promašio veliku priliku da donese Cityju dva gola prednosti. Njegov šut sjajno je odbranio Tim Howard.

Pokušavao je Everton da dođe do gola. Pritisli su izabranike Manuela Pellegrinija, koji su svoje šanse čekali iz kontranapada, no do gola nisu mogli, te je ostalo 3:2 za City.  Tim iz Manchestera je tako došao na korak od naslova prvaka, dok je Everton izgubio šanse da uđe u Ligu prvaka.