Dva sjajna gola Spahića u pobjedi Bayera

Kapiten bh. reprezentacije Emir Spahić postigao je dva pogotka u pobjedi Bayera u Nurnbergu (4:1) u preptosljednjem susretu 31. kola njemačke Bundeslige.

Bayer se ovom pobjedom vratio na četvrto mjesto, odnosno zonu koja vodi u Ligu prvaka. Apotekari trenutno imaju 54 boda, bod više od petoplasiranog Wolfsburga s kojim će se do kraja boriti za plasman u najelitnije klupsko natjecanje.

Nije svakodnevnica da Spahić postiže pogotke udarcima izvan kaznenog prostora, no danas je naš kapiten postigao jako lijep  gol u 16. minuti za vodstvo gostiju. Samo deset minuta kasnije Nurnberg se vraća, a za 1:1 pogodio je Plattenhardt.

U nastavku još dva  gola Bayera. Najprije je asistent Spahićevom golu, Boenisch, u 48. povisio na 2:1. Na 3:1 povećao je Spahić u 81. minuti svojim drugim golom. Heung-Min Son ga je uposlio nakon jednog ubačaja iz kornera, a naš reprezentativac zabio. Kakav dan za Spahića. Hilbert je u 87. postavio konačnih 4:1.