Dynamo Kiev historijski ponizio Partizan i tako ga ostavio bez šanse za Ligu prvaka

Dynamo Kijev je u poljskom Lublinu deklasirao beogradski Partizan rezultatom 6:2 u 2. pretkolu Lige prvaka i napravio je veliki korak ka prolasku dalje.

Iako je Partizan poveo u 22. minuti golom Saldanhe iz penala, u nastavku je uslijedio potpuni raspad beogradskog tima. Šaparenko u 40., Bražko u 43. i Karavajev u 45. minuti su sa tri ekspresna gola režirali preokret u prvom poluvremenu.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Kabeaev je u 55. minuti povisio na 4:1, a nadu gostima vratio je Saldanha svojim drugim golom u 66. minuti smanjivši na 4:2.

U 83. minuti Popov je postigao i peti gol za Dynamo, a u 93. minuti Pihaljonok je kompletirao debakl Partizana za konačnih 6:2 i gotovo nemoguću misiju za Beograđane u revanšu za sedam dana.

Bolji iz ovog dvomeča u narednoj rundi igrat će protiv Glasgow Rangersa.