Džeko i Toure približili Građane tituli

Fudbaleri Manchester Cityja savladali su večeras na gostovanju ekipu Crystal Palacea s 2:0 u susretu 36. kola engleske Premier lige.

Već iz prve ozbiljne prilike na utakmici City je poveo.Toure je fantastično uposlio Edina Džeku u četvrtoj minuti, a naš reprezentativac glavom pogađa mrežu domaćeg tima za vodstvo Građana od 1:0. Minimalno vodstvo je City održavao bez većih problema.

Kontrolisali su igru na sredini terena, te domaćim fudbalerima nisu dopuštali da stvore ozbiljnu priliku, a tim Manuela Pellegrinija je bolju igru krunisao još jednim pogotkom u finišu prvog poluvremena. Yaya Toure je u 42. minuti pobjegao odbrani Palacea, te je fantastično pogodio za sigurnu prednost gostiju od 2:0 na poluvremenu.

Domaći fudbaleri su prvi prijetili u nastavku. Hart je dobro odbranio udarac Puncheona, da bi na drugoj strani uzvratio Aguero, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Džeko je u finišu imao još jednu priliku, ali se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 2:0 za Građane do kraja susreta. Edin Džeko je igru napustio u 87. minuti, a umjesto njega je ušao Alvaro Negredo.