Džeko ostavio Zmajeve u igri, Irci mnogo zadovoljniji pred revanš

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u okviru prve utakmice baraža za odlazak na Europsko prvenstvo remizirala protiv selekcije Irske rezultatom 1:1.

Susret na Bilinom polju nije donio naročito lijep fudbal, a i magla koja se spustila na Zenicu je dosta otežala fudbalerima da prikažu bolji fudbal. Naš nacionalni tim je kontrolisao igru, imao veći posjed lopte, te smo stvorili nekoliko solidnih prilika pred golom golmana Irske,

U nastavku je meč pokvarila gusta magla. Ipak, na terenu je bilo mnogo više pokušaja, pa su tako i Irci na otvaranju drugog dijela stvorili dvije dobre šanse.  Uzvratio je na drugoj strani Lulić. Našao se sam pred golom Irske, ali je Randolph odlično odbranio.

Pokušavala je naša selekcija da dođe do pobjedničkog gola. Irci su se međutim dobro branili, a u posljednjih 10 minuta prava ludnica na terenu. Irci su u 82. minuti zaledili Bilino polje. Brady je iskoristio grešku Šunjića, te je matirao Begovića za prednost od 1:0.

Međutim, samo četiri minute kasnije naša selekcije dolazi do izjednačenja. Edin Džeko se našao na pravom mjestu te je postavio konačnih 1:1.

Neriješen rezultat uz postignut gostujući gol gostiju više odgovara selekciji Irske koja je, može se reći, ostvarila svoj cilj u Zenici. Revanš susret se igra u ponedjeljak navečer u Dablinu na “Aviva” stadionu.