Džemaili u sudačkoj nadoknadio spasio Bolognu od poraza u derbiju!

Bologna je u samoj završnici regionalnog derbija protiv Parme zabila izjednačujući gol za 2:2 (1:1) i tako osvojila jedan bod u prvom susretu nedjeljnog programa 13. kola Serie A.

Gol koji je spasio Bolognu od poraza zabio je švicarski reprezentativac albanskih korijena Blerim Džemaili u petoj minuti sudačke nadoknade.

Parma je prije toga u dva navrata vodila, prvo je za 1:0 poentirao Dejan Kulusevski (17), na 1:1 poravnao je Rodrigo Palacio (40), a drugu prednost gostima donio je Simone Iacoponi pogotkom u 71. minuti susreta.

Nogometaši Parme su sa 18 bodova ostali na osmoj poziciji, dok je Bologna sa 13 bodova zadržala na 15. mjesto. Na vrhu je Juventus sa 35 bodova, jednim više od drugog Intera.