Džumhur pobjedom protiv Ramanathana otvorio turnir u Kini!

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur upisao je pobjedu na startu ATP turnira u Shenzhenu protiv kvalifikanta iz Indije Ramkumara Ramanathana (134. ATP) rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:2), čime je izborio plasman u četvrtfinale.

Džumhur, trenutno 39. igrač na ATP listi, postavljen je za četvrtog nosioca na 800 hiljada dolara vrijednom turniru, a nakon što je na startu bio slobodan, upisao je sigurnu pobjedu protiv Indijca.

Damir je odlično otvorio meč i već u trećem gemu prvog seta pravi prvi break, dolazi u vodstvo od 3:1, a do kraja prvog seta sigurno je čuvao stečenu prednost i uspio je osvojiti prvi set.

Kada je stigao do prednosti Damir je zaigrao puno bolje, a u drugom setu je bez većih problema napravio dva breaka, stigao u prednost od 5:2 i rutniski ostvario pobjedu.

U četvrtfinalu će Džumhur igrati protv boljeg iz meča Mackenzie McDonald (SAD) – Yuichi Sugita (Japan).