Džumhur pružio sjajan otpor Federeru, ali nedovoljno za treće kolo

Švicarac Roger Federer plasirao se u treće kolo US Opena nakon što je večeras bio bolji od bh. tenisera Damira Džumhura sa 3:1, po setovima 3:6, 6:2, 6:3, 6:3.

Džumhur je odlično otvorio meč i nakon samo 30 minuta igre osvojio prvi set sa 6:3 u gemovima.

Prvi svoj servis Džumhur je bez problema sačuvao, a onda i dosta lagano osvojio prvi break za vodstvo 2:0. Gotovo identična su bila i naredna dva gema. Naš teniser nije imao problema prilikom servisa, a onda je osvojio najlakši gem od početka meča i to na servis Rogera.

Švicarac se probudio u petom gemu kada je rutinski preko breaka smanjio na 4:1, a potom ga je i potvrdio za 4:2. U identičnom ritmu, bez puno problema, oba tenisera su osvojila svoje servise pa je Damir vodio sa 5:3 i imao priliku da stigne do osvajanja prvog seta. Sjajnim servisom u tom naumu je i uspio.

Federeru je bio dovoljan i break na otvaranju seta i još jedan na kraju da s uvjerljivih 6:2 izjednači u ovom izuzetno zanimljivom meču. Švicarac je i dalje dominirao na servisu, ostvario je i četiri asa.

Drugi gem u trećem setu bio je ključan za ishod jer je tada Federer osvojio jedini break, dovoljan za proekret u ovom meču. Vrijedi istaći i sedmi gem, u kojem je Damir imao čak tri break šanse da smanji na 4:3, ali je Švicarac sve izdržao i u tom prelomnom trenutku poveo sa 5:3. Na kraju je na svojim servisom ovjerio set i stigao na korak do pobjede.

Na kraju je rezultatom 6:4 slavio u četvrtom seti i plasirao se u treće kolo posljednjeg Grand Slama sezone.

Švicarac će u trećem kolu US Opena igrai protiv boljeg iz duela Daniela Evansa i Lucasa Pouillea.