Edin Višća dvostruki strijelac u pobjedi Istanbula

U okviru 27. kola druge turske nogometne lige, bosanskohercegovački reprezentativac Edin Višća postigao je dva pogotka (oba sa bijele tačke) u pobjedi njegovog Istanbul Buyuksehira nad ekipom Manisaspora sa visokih 4:3.

Istanbul je poveo golom našeg Edina Višće sa penala u već u petoj minuti susreta, da bi gosti izjednačili preko Čaušića desetak minuta kasnije. Novo vodstvo Istanbulu donio je ponovo Višća u 31. minuti i ponovo sa bijele tačke, a Manisa je golovima Iravula u 36. i Mikića u 40. minuti preokrenula rezultat u svoju korist.

Ipak u drugom poluvremenu Istanbul stiže do preokreta. Prvo je Madureira izjednačio na 3:3 u 64. minuti, a pobjedu domaćinu obezbijedio je Tasdelen u 70. minuti susreta. Naš reprezentativac Edin Višća odigrao je svih 90 minuta za Istanbul, koji se trenutno nalazi na prvoj poziciji sa 54 osvojena boda.