Eibar nestvarnim peokretom za samo 17 minuta srušio Sevillu

Nogometaši Eibara pobijedili su na Municipal de Ipurui u okviru šestog kola La Lige ekipu Seville nakon nestvarnog preokreta rezultatom 3:2.

Nije sve tako dobro izgledalo za domaći tim s obzirom da su na desetominutni odmor otišli sa dva gola zaostatka koje je Sevilla postigla u prvom dijelu preko Ocamposa i Torresa.

Međutim, u nastavku utakmice potpuno druga slika na terenu. Eibar je postigao tri gola za 17 minuta i nanio Sevilli drugi uzastopni poraz.

Orellana je iz penala smanjio na 1:2, potom je Leon izjednačio, a konačnih 3:2 postavio je Cote i tako potvrdio prvi trijumf ove sezone za svoju ekipu na domaćem terenu.

Eibar je s večerašnjom pobjedom došao na 16. mjesto La Lige sa pet osvojenih bodova, dok je Sevilla na sedmoj poziciji sa 10 bodova na svom kontu.