Eintracht iznenadio Leipzig, Hertha ostvarila prijeko potrebnu pobjedu

U subotu poslijepodne odigrano je pet utakmica 19. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a za iznenađenje se pobrinuo Eintracht Frankfurt.

Prvoplasirani sastav Bundeslige Leipzig u gostima je kod frankfurtskog Eintrachta poražen s 0:2. Nakon što nije bilo golova u prvom poluvremenu, u drugom su domaći dva puta pogađali mrežu Trappa.

Eintracht je poveo u 48. minuti sjajnim pogotkom Tourea. Francuz je s ruba kaznenog prostora fenomenalnim udarcem načeo goste, a pobjedu je u sudačkoj nadoknadi potvrdio Kostić.

Hertha je ostvarila prijeko pobjedu na gostovanju kod Wolfsburga s 2:1. ‘Vukovi’ su poveli pogotkom Mehmedija u 68. minuti. No, uslijedio je preokret i gosti su golovima Torunarighe (74) i Lukebakija (90) došli do vrijedna tri boda i pobjegli od opasne zone.

Paderborn je u gostima golovima Antwija-Adjeja i Sabirija svladao Freiburg s 2:0, dok je istim rezultatom, samo na domaćem terenu, slavio Union Berlin protiv Augsburga. Golove za pobjedničku momčad zabili su Subotić i Ingvartsen.

Borussia Mönchengladbach je pred svojim navijačima protiv Mainza gubila s 0:1, ali je uspjela preokrenuti rezultat i na kraju slaviti s 3:1. Dva pogotka zabio je Plea (24, 76), a jedan gol dodao je Neuhaus (88). Za goste je zabio Quaison u 11. minuti.

U derbiju kola sastaju se Bayern i Schalke, a utakmice ja na programu od 18:30 sati.