Elias Kolega ostvario najbolji rezultat hrvatskog skijanja nakon Ivice Kostelića!

Hrvatski skijaš Elias Kolega, kojeg trenira Ante Kostelić, ostvario je najbolji rezultat karijere i najbolji rezultat hrvatskog skijanja nakon Ivice Kostelića.

Kolega je sa startnim brojem 48 osvojio visoko šesto mjesto na utrci slaloma u švicarskom Adelbodenu i tako nadmašio Istoka Rodeša i njegovo 7. mjesto iz Madonne di Campiglio. Pobijedio je najbolji skijaš današnjice Marcel Hirscher.

Dvadesetdvogodišnji Kolega je odvozio sjajno prvu vožnju i završio na 21. mjestu s kojim je ušao u drugu vožnju. Kolega nakon toga odvozio još bolju drugu vožnju koja mu je donijela plasman karijere.

Dugo je držao prvo mjesto, a na postolju je bio sve do nastupa Francuza Alexa Pinturaulta, koji ga je gurnuo na četvrto mjesto.

Mislim da je ovo jako važan dan za hrvatsko skijanje. Pokazali smo da imamo vrlo jaku slalomsku ekipu. Još ćete čuti za nas“, rekao je Kolega nakon Sljemena, na kojem je osvojio 15. mjesto.