Emery je pronašao formulu za zaustavljanje Crvenih đavola!

Arsenal je u okviru 30. kola Premiershipa na svom stadionu dočekao Manchester United i slavio pobjedu od 2:0.

Topnici su u vodstvo stigli već u 12. minuti kada je Xhaka uputio udarac sa 25 metara od gola koji je zahvaljujući vjetru dobio čudnu putanju i tako savladao De Geu.

Manchester je nakon pogotka kreirao nekoliko zaista kvalitetnih prilika, ali su se prečka i stativa ispriječile i tako Topnicima osigurale minimalnu prednost na poluvremenu.

U drugom poluvremenu nastavio se dobar ritam igre sa par prilika na obje strane. U 68. minuti Fred pravi kardinalnu grešku i šalje Aubameyanga na bijelu tačku što napadač maksimalno koristi.

Do kraja meča rezultat se nije mjenjao, a vrijedi istaći priliku Lacazettea čiji je udarac otišao malo pored stative. Manchester United je upisao prvi poraz u prvenstvu od kada je Ole trener tima.

Arsenal je nakon ovog kola na četvrtoj poziciji sa 60 bodova i utakmicom više od Chelseaja, dok su Đavoli na petoj sa 58 osvojenih bodova i također utakmicom više od rivala iz Londona.