Engleska nakon lutrije penala osvojila treće mjesto u Ligi nacija!

Nogometaši Engleske su nakon lutrije penala pobijedili Englesku 6:5 (0:0) i osvojili treće mjesto u Ligi nacija. Junak susreta je engleski vratar Jordan Pickford.

U susretu za treće mjesto Lige nacija Engleska je slavila protiv Švicarske boljim izvođenjem kaznenih udarac (6:5) nakon što u 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

Pitanje pobjednika razriješeno je u šestoj seriji penala kada je Jordan Pickford obranio udarac švicarskom napadaču Josipu Drmiću.

Englezi su bili bliži pobjedi, imali su nekoliko sjajnih prilika, a čak tri puta su gađali okvir gola, no u 120 minuta igre nisu uspjeli svladati Yanna Sommera.

Osvojivši treće mjesto Engleska je zaradila 5.5 milijuna eura, dok je Švicarcima pripalo 4.5 milijuna eura.