Engleska preokretom u 90. minuti porazila Nizozemsku i zakazala finale EURO-a protiv Španije

Nogometna reprezentacija Engleske je u polufinalu Evropskog prvenstva u Dortmundu savladala selekciju Nizozmeske rezultatom 2:1 i plasirala se u finale gdje će igrati protiv Španije.

Iako je Nizozemska povela izvanrednim golom Simonsa u 7. minuti, Englezi su vrlo brzo uzvratili te poravnali preko Kanea iz penala u 18. minuti.

U prvom poluvremenu Nizozemska je pogodila prečku preko Dumfreisa, a na drugoj strani je i Foden sjajnim udacem uzdrmao okvir gola.

Nizozemska je bila bolja u nastavku u kojem nije bilo pravih šansi, ali u 90. minuti rezervista Watkins je postigao sjajan gol za veliku pobjedu Engleske 2:1.

Engleska će u finalu EURO-a u nedjelju u Berlinu igrati protiv Španije od 21 sat.