Engleska savladala Švedsku i plasirala se u polufinale!

Treću četvrtfinalnu utakmicu na Mundijalu odigrali su Švedska i Engleska. U polufinale su otišli englezi nakon pobjede od 0:2, gdje čekaju boljeg iz duela Rusija – Hrvatska.

Strijelac vodećeg gola bio je Maguire u 31. minuti kada se najbolje snašao u šesnaestercu nakon kornera Younga te glavom pospremio loptu u mrežu.

Pola sata prije kraja meča Englezi su udvostručili prednost, a strijelac je bio Alli nakon odličnog centaršuta Lingarda.

U nastavku je viđen znatno bolji nogomet. Sjajno je branio Pickford koji je u dva navrata zaustavio udarce Berga, a bio je uspješniji i od Claessona, dok je s druge strane Maguire mogao postići svoj drugi gol, ali je loptu poslao visoko iznad gola.

Engleska čeka boljeg iz duela Hrvatska – Rusija, koji se igra večeras sa početkom od 20h.