Engleska se pred Evropsko prvenstvo osramotila na kultnom Wembleyju, Njemačka jedva dobila Grčku

Širom Evrope večeras su igrane prijateljske utakmice koje su za većinu reprezentacija bile generalna proba pred nastup na Evropskom prvenstvu.

Engleska je večeras na svom Wembleyju šokantno poražena od selekcije Islanda. Gosti su slavili sa minimalnih 1:0, dok je jedini pogodak na utakmici postigao Thorsteinsson već u 12. minutu susreta.

Sigurno je da selektora Garetha Southgatea može zabrinuti pristup njegovih izabranika prije svega, no ostaje “utjeha” da se ovakvi mečevi igraju sa “pola gasa”.

S druge strane, Njemačka se pred svojim navijačima pošteno namučila sa reprezentacijom Grčke. Iako je ‘Elf’ pobijedio sa 2:1, ostaje dojam da je to moralo biti uvjerljivije za domaćina ovogodišnjeg Evropskog prvenstva.

Prvi su do prednosti došli Grci, kada je u 34. minutu jednu odbijenicu pokupio Masouras i posrepmio loptu u mrežu. No, uspjeli su u nastavku Nijemci da preokrenu rezultat. Prvo je u 56. minutu pogodio Havertz, dok je konačnih 2:1 postavio Gross u 89. minutu.

Poljska je kod kuće ugostila Ukrajinu i slavila sa uvjerljivih 3:1, ali je ogroman problem za Poljake iznenadna povreda Milika. Škotska i Finska su remizirale rezultatom 2:2, a Rumunija se propisno obrukala remijem sa Lihtenštajnom bez pogodaka. Još vrijedi spomenuti trijumf Albanije od 3:1 nad Azerbejdžanom.