Engleska u sudijskoj nadoknadi srušila Tunis!

U drugoj utakmici grupe G, Engleska je u sudijskoj nadoknadi pogotkom Kanea srušila Tunis i tako upisala veoma važnu pobjedu za nastavak takmičenja u Rusiji.

Harry Kane je već u 11. minuti doveo engleze u vodstvo, a poslije pogotka nastavile su se nizati prilike. Lingard je propustio neke izgledne prilike, pa je na drugoj strani kazna stigla u 35. minuti, kada je sa 11 metara mrežu pogodio Sassi, i sa rezultatom 1:1 se otišlo na desetominutni odmor.

Otvaranje drugog poluvremena donijelo je nešto slabiji tempo, a kako se približavao sami finiš susreta, obruč oko gola tunižana se stezao. Kane je svojim drugim golom u sudijskoj nadoknadi donio Engleskoj prijeko potrebne bodove.

U grupi G prva je Belgija, nakon što je ranije danas savladala Panamu. Drugo mjesto je rezervisano za Englesku, dok je selekcija Tunisa na 3. Samo dno tabele zauzima Panama.