Engleska uvjerljivo savlada Panamu i ostvarila plasman u osminu finala!

Reprezentacija Engleske je u drugom kolu Svjetskog prvenstva u Rusiji savladala Panamu sa visokih 6:1, što im je omogućilo nastup u osmini finala takmičenja.

Od samog starta englezi su krenuli ofanzivno, što je rezultiralo pogotkom Stonesa u 8. minuti susreta na asistenciju Trippiera. U 22. minutu Harry Kane sa bijele tačke postiže novi pogodak i tako duplira vodstvo svoje selekcije. 14 minuta kasnije, Lingard postiže izvrstan pogodak, ali ni tu nije bio kraj mukama Paname, jer su Stones i Kane uspjeli postići još dva pogotka pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 5:0.

U drugom poluvremenu, englezi su ubacili u brzinu niže, pa se igralo mnogo rasterećenije, a Kane je sretno upisao još jedan pogodak u 62. minuti kada ga je lopta pogodila i promjenila smjer za rezultat od 6:0. Baloy je u 78. postigao historijski pogodak za Panamu i tako postavio konačan rezultat utakmice.