Englezi pobjedom u Prištini okončali kvalifikacije, Kosovo će svoju šansu imati kroz baraž

Nogometaši Engleske pobijedili su u Prištini u okviru 10. posljednjeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo selekciju Kosova rezultatom 3:0.

U veoma zanimljivom prvom poluvremenu u kojem su obje ekipe imale nekoliko dobrih prilika gosti su se bolje snašli pa su preko Winksa imali vodstvo od 1:0.

Na nove pogotke čekalo se sve do 79. minute, a onda su Kane i Rashford u samo četiri minute zapečatili pobjedu Engleza. Konačnih 0:4 postavio je Mount u 91. minuti.

Engleska se već ranije plasirala na Evropsko prvenstvo, a kvalifikacije su okončale na prvom mjestu.

Drugoplasirana je Češka, koja je također učesnik Eura, dok će Kosovo svoju šansu tražiti preko martovskog play-off baraža Lige nacija.