Espanyol kaznio Valladolid i stigao do pobjede!

Ekipa Espanyola je u sklopu 26. kola La Lige savladala Valladolid rezultatom 3:1 u izuzetno zanimljivoj utakmici.

Espanyol je fantastično počeo današnji meč i već u prvoj minuti poveo sa 1:0 kada je Melendo asistirao, a mrežu gostujućeg tima zatresao je Iglesias.

U 17. minuti utakmice Valladolid stiže do poravnanja kada je Alcaraz iskorisito lošu reakciju odbrane Espanyola za 1:1.

Do kraja prvog dijela gosti su mogli do preokreta, ali je u drugoj minuti nadoknade Guardiola promašio penal, odnosno je Diego Lopez upisao odbranu.

Domaći su poveli sa 2:1 u 56. minuti golom Hermosa, dok je konačnih 3:1 postavio Wu Lei desetak minuta kasnije.

Ekipa Espanyola trenutno je na 11. mjestu sa 33 boda, dok je Valladolid na 16. poziciji sa sedam bodova manje.