EURO U21: Nijemci ponizili totalno dekoncentrisane rivale iz Srbije!

Nogometna reprezentacija Srbije do 21 godine doživjela je još jedan poraz na EURO-u. Ovoga puta bolji su bili rivali iz Njemačke sa ubjedljivih 6:1.

Njemačka je povela u 16. minuti kada je Richter pogodio za 1:0. Onda je na scenu stupio sjajni Waldschmidt koji je postigao dva gola. Waldschmidt je prvo u 30. minuti pogodio za 2:0, a sedam minuta kasnije postigao je gol za 3:0.

U drugom poluvremenu Njemačka je nastavila u istom tempu, a Srbija je uspjela stići do utješnog pogotka koji im nije mnogo pomogao da izbjegnu pravu blamažu i poniženje.

Njemačka je četvrti gol postigla u 69. minuti preko Dahouda, a peti u 80. minuti kada je Waldschmidt upisao hat-trick.

Srbija je u samom finišu utakmice uspjela da dođe do počasnog gola, a mrežu Njemačke zatresao je Živković iz penala za 5:1. No, Njemačka je u sudijskoj nadoknadi dala i šesti gol kada je Maier postavio konačnih 6:1.

Njemačka je nakon ovog kola na vrhu tabele sa maksimalnim učinkom, dok je selekcija Srbije na začelju bez osvojenih bodova.