Europska liga: Potop Sarajeva, Hajduk na bivšeg europskog prvaka!

Jučer je završeno 2. pretkolo Europsko lige. Od klubova s prostora nekadašnje republike ističe se uspjeh Spartak Subotice koja je senzacionalno izbacila Spartu Prag, a razočaravajuć nastup imalo je Sarajevo na punom Koševu.

Hajduk Split je u gostima pobijedio s 3:2 Slaviju iz Sofije, a u 3. pretkolu će na Steauu Bukurešt.  Drugi hrvatski predstavnik Rijeka će na norveški Sarpsborg, koji je u 2. pretkolu izbacio švicarski St. Gallen.

Sarajevo je na punom Koševu upisalo jedan od najvećih poraza u europskim natjecanjima, Atalanta ih je posramila s 8:0, nakon što je prvi susret u Bergamu završio 2:2. Musa Barrow je bio prvo ime susreta s tri postignuta pogotka.

Osijek je ispao od Glasgow Rangersa s ukupnih 1:2, u prvom susretu poraženi su s 1:0, a jučer su remizirali na legendarnom Ibroxu. Gerrardovi Rangersi će u 3. pretkolu na slovenski Maribor.

Spartak iz Subotice je senzacionalno prošao Spartu Prag. Srbi su imali prednost iz prvog susreta od 2:0, međutim Česi su stigli taj rezultat do 66. minute, ali je srpski klub iz kaznenog u 75. minuti zabio pogodak za prolazak.

Zrinjski je prošao Vallettu i u 3. pretkolu ide na bugarski Ludogorec. Ljubljanska Olimpija snage će odmjeriti s HJK Helsinkijem, a Partizan s danskim Nordsjaellandom.