EUROPSKA LIGA: Velikani bez pobjeda, Jedvaj donio Bayeru proljeće!

U derbiju večeri četvrtog kola grupne faze Europske lige, Arsenal na svom Emiratesu nije uspio nastaviti stopostotan niz u Europi. Sporting iz Lisabona izdržao je sve napade momčadi Unaija Emeryja i uspio sačuvati nulu u Londonu.

Bayer Leverkusen slavio je u derbiju skupine A nad Zurichom 1:0, a pogodak odluke postigao je hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj u 60. minuti. Bio je to gol vrijedan osiguravanja prolaska skupine.

Još jedan velikan u Europskoj ligi nije uspio ostvariti pobjedu. Milan je na gostovanju kod Betisa u Sevilli remizirao 1:1. Lo Celso je u 12. minuti doveo domaćine u vodstvo, a Suso je u 62. izjednačio i postavio konačni rezultat.

Škotski prvak Celtic je došao do važne pobjede nad Red Bull Leipzigom s 2:1. Bordeaux je na domaćem terenu remizirao sa Zenitom 1:1. Najefikasniju utakmicu večeri odigrali su Rosenborg i Salzburg. Austrijska momčad je slavila s čak 5:2.

U susretima igranim u 19 sati, treba istaknuti minimalnu pobjedu Chelsea kod Bate Borisova s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Olivier Giroud.

Također, u dvoboju velikana Lazio je na domaćem terenu pobijedio Marseille s 2:1 Francuski prvoligaš i lanjski finalist Europske lige tako se oprostio od drugoga kruga.